Monika Marciniak

okręg wyborczy: Okręg nr 3

Monika Marciniak

Jestem historyczką sztuki. W swojej pracy łączę edukację artystyczną z działaniami w przestrzeni publicznej.

Ukończyłam historię sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od wielu lat współpracuję z poznańską Galerią Pies. Publikowałam między innymi w Obiegu i Magazynie Sztuki. Obecnie pracuję w Muzeum Okręgowym w Koninie. Interesuję się działaniami artystycznymi w przestrzeni publicznej angażującymi lokalną społeczność.

Jestem współorganizatorką Śniadań Sąsiedzkich czy chociażby konińskiej Afrykamery - festiwalu filmowego. Jestem współzałożycielką ruchu miejskiego OK Osiedle Konin, w ramach którego organizowałam debaty publiczne poruszające tematy związane z aktualnymi problemami miasta, takimi jak dostępność dla osób z niepełnosprawnościami czy planowanie przestrzenne w Koninie. Organizowałam konsultacje społeczne dla Urzędu Miasta. W ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowałam projekt „Murale na starówce”, w ramach którego został stworzony mural na budynku MZK o tematyce ekologicznej.

Od ponad 4 lat udzielam się w organizacjach pozarządowych. Chciałabym poszerzyć świadomość mieszkańców Konina w kwestii funkcjonowania miasta, poprzez zwiększenie transparentności pracy urzędu, organizowania konsultacji społecznych i stworzenia niezależnych rad osiedlowych, które mogłyby wpływać na swoją najbliższą okolicę.

Jestem miłośniczką Rodzinnych Ogródków Działkowych.

  • Wiek

    31 lat

  • Pozycja na liście

    nr 3

Top
Rozmiar czcionki
Kontrast