Marta Sulmińska

okręg wyborczy: Okręg nr 2

Marta Sulmińska

Na co dzień współpracuję z Fundacją Miasto Prowincjonalne oraz firmą Cosmobox.

Z wykształcenia jestem architektką krajobrazu. Od najmłodszych lat interesowało mnie kreowanie przestrzeni dookoła.
Lata mijały, a zainteresowanie tworzeniem przestrzeni nie przestawało mnie ciekawić, więc najpierw skończyłam Technikum Architektury Krajobrazu w Koninie, a następnie ruszyłam na podbój Wrocławia kontynuując edukację w tej dziedzinie.

Zawodowo współpracuję z Fundacją Miasto Prowincjonalne oraz firmą Cosmobox. Współorganizowałam Festiwal Ognia Światła i Pirotechniki Pirania, w którym mieszkańcy mogli uczestniczyć w 2016 i 2017 roku. Brałam także udział przy tworzeniu projektu „Nieoczywista Mapa Ziemi Konińskiej”.

Zieleń jest dla mnie niezwykle ważnym elementem tworzenia miast. Korzystnie wpływa nie tylko na estetykę, ale również na samopoczucie mieszkańców, poprawiając ich komfort życia.

Chcę, by w naszym mieście pojawiła się większa ilość nowatorskich form architektonicznych użytecznych dla mieszkańców oraz rozwiązań z zastosowaniem materiału roślinnego. Przestrzeń publiczna powinna być ozdobą, jak również miejscem, w którym chcemy spędzać czas - integrować się, uczyć i wypoczywać. Zagospodarowanie miasta powinno wzbudzać podziw i sprawiać, że chętnie się do niego wraca.

  • Wiek

    30

  • Pozycja na liście

    nr 4

Top
Rozmiar czcionki
Kontrast