Marlena Przedwojska

okręg wyborczy: Okręg nr 2

Marlena Przedwojska

Jestem prawniczką realizującą się w pracy w samorządzie gminnym. Z Koninem związana jestem od urodzenia.

Urodziłam się w Poznaniu, ale jestem koninianką. Rodzice przeprowadzili się z Kujaw do Konina „za pracą”. Mieszkam tu zatem od dziecka. Czuję się i jestem koninianką. Na 5 lat wyjechałam na studia wyższe (Uniwersytet Łódzki, Wydział Prawa i Administracji). Po ich ukończeniu wróciłam do Konina. Tutaj mieszka większość mojej rodziny, stąd też pochodzi mój mąż. Jestem mamą dwóch nastolatek, mąż (inżynier elektryk) pracuje daleko poza Koninem. Specjalizuję się w prawie pracy i w prawie o samorządzie. Pracę zawodową rozpoczynałam w spółce zależnej ZE PAK S.A., w której pracowałam 8 lat. Obecnie kilka lat pracuję poza Koninem, w sąsiednim samorządzie gminnym. Jestem zastępczynią kierownika Urzędu Stanu Cywilnego oraz inspektorką ds. kadr i odpowiadam za pracę Rady Gminy. Dzięki doświadczeniu w samorządzie, wiem z jakimi problemami borykają się małe i duże samorządy.

Z doświadczenia życiowego wiem też, z czym boryka się spora część konińskich rodzin - jeden z rodziców pracuje poza Koninem i jest to zazwyczaj ojciec, którego dzieci widzą w weekend. Społecznie kilka lat udzielałam się w radzie nadzorczej spółdzielni mieszkaniowej. Obecnie czuwam nad bieżącym funkcjonowaniem infrastruktury oświetleniowej i drogowej miejsca, w którym mieszkam.

Chcę zmieniać swoje miejsce zamieszkania, swoje miasto. Chcę, by miasto rozwijało się. Chcę, by kiedyś moje dzieci tu mieszkały, by były blisko mnie, a ja blisko nich. Tu jest moje miejsce na ziemi.

  • Wiek

    43 lata

  • Pozycja na liście

    nr 3

Top
Rozmiar czcionki
Kontrast