Małgorzata Broniszewska

okręg wyborczy: Okręg nr 4

Małgorzata Broniszewska

Jestem specjalistką ds. reklamy i promocji. Społeczniczką.
Moje zainteresowania to polityka młodzieżowa, historia regionu, recykling i ekologia.

Skończyłam filologię polską, specjalizacja filmoznawstwo, oraz dwie szkoły podyplomowe - reklama i promocja oraz przygotowanie pedagogiczne.

Przez kilka lat miałam własną firmę działającą w sektorze tzw. nowych mediów (usługi foto, film i multimedia, social media). Od trzech lat prowadzę z bratem pierwszego w Koninie food trucka.

Spełniam się w pracy z młodzieżą. Lubię z młodymi rozmawiać, działać i współtworzyć. Dlatego zaangażowałam się w Młodzieżowe Laboratorium M-LAB. Jest to wieloetapowy projekt, którego celem jest powstanie w Koninie innowacyjnego, kreatywnego miejsca dla młodzieży. Naszym credo jest „Tworzenie nie „dla”, a „z” młodzieżą”.

Jestem jednym z liderów grupy Zero Waste Konin - skupiającej ludzi wokół idei ograniczenia odpadów nierecyklingowalnych, głównie plastiku, w gospodarstwach domowych. Chcemy dawać przykład, ale również edukować resztę społeczeństwa w kwestii świadomej konsumpcji. Chciałabym, aby osiedla w naszym mieście były czyste i zadbane, miały wystarczającą ilość koszy na śmieci, pojemników na odpady. Denerwują mnie śmieci leżące na ulicy i moim podwórku, często biorę się sama do pracy i sprzątam to, co powinno znaleźć się w koszu.

Należę do Wielkopolskiego Stowarzyszenie na Rzecz Ratowania Pamięci FRYDHOF - naszą misją jest przywrócenie pamięci o historii naszego regionu.

Byłam wolontariuszką w Polskim Domu Dziecka na Litwie, gdzie pracowałam z dziećmi jako opiekunka. Wyjazd poprzedzony był zbiórką materiałów szkolnych i zabawek.

Pochodzę z rodziny z tradycjami harcerskimi i społecznikowskimi (babcia założyła m. in. bibliotekę w Cukrowni Gosławice, organizowała dla dzieci z osady - tak się kiedyś mówiło - obozy harcerskie).

Pierwszą połowę życia mieszkałam na Zatorzu, ale 15 lat temu rodzice przeprowadzili się do Cukrowni, którą wprost uwielbiam.
W Koninie odpowiada mi klimat niedużego miasta, przyjazne, sąsiedzkie relacje, to, że mam rodzinę na wyciągnięcie ręki, bliskość wspaniałych jezior i lasów. Bardzo lubię postindustrialny, jedyny w swoim rodzaju krajobraz naszego powiatu, w którym widzę olbrzymi potencjał turystyczny.

  • Wiek

    36 lat

  • Pozycja na liście

    nr 1

Top
Rozmiar czcionki
Kontrast