Damian Kruczkowski

okręg wyborczy: Okręg nr 3

Damian Kruczkowski

Jestem edukatorem pracującym dla administracji publicznej i sektora prywatnego, specjalistą ds. rozwoju. W wolnym czasie jestem regionalistą. Z V os. jestem związany od urodzenia.

Urodziłem się w Koninie, jako pierwsze pokolenie, choć związki mojej rodziny z miastem mają niemal stuletnią historię. Ukończyłem najstarszą szkołę średnią w Koninie - I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki. Licencjat z pracy socjalnej obroniłem w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Dlaczego tam? Bo nigdy nie chciałem wyjeżdżać z miasta. Życie sprawiło inaczej. Studia magisterskie ukończyłem na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku socjologia. W 2009 skończyłem podyplomowe studium z public relations, a w roku 2017 studium podyplomowe – przygotowanie pedagogiczne. W sumie zdobyłem wykształcenie, które dało mi dodatkowe narzędzia do pracy z ludźmi i rozwiązywania złożonych problemów.

Jako trener wewnętrzny, szkoleniowiec przez ostatnich siedem lat pracowałem dla centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a w ostatnim czasie zostałem zrekrutowany przez największą w Polsce firmę e-commerce, w której rozwijać mam kompetencje jej pracowników.

Jestem człowiekiem pasji, działaczem społecznym, a z zamiłowania historykiem i regionalistą, który walczy o to, aby lokalną historią zainteresować jak najszersze grono, by mogła być inspiracją do działań podejmowanych przez mieszkańców.

Należę do kilku konińskich organizacji takich jak:
- Towarzystwo Przyjaciół Konina, gdzie przez lata pełniłem funkcję członka Zarządu,
- Stowarzyszenie AKCJA KONIN, w którym przez szereg lat pełniłem funkcje sekretarza i wiceprezesa;
- Wielkopolskie Stowarzyszenie Na Rzecz Ratowania Pamięci FRYDHOF, które inicjowałem, współtworzyłem i w którym obecnie pełnię funkcję wiceprezesa.

Jestem sympatykiem i współpracownikiem Pracowni Miejskiej, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej i Stowarzyszenia Łazęga Poznańska. W 2015 roku w ramach Stowarzyszenia Akcja Konin byłem inicjatorem akcji TAK! DLA ZAWIADOWCY, której celem było ustanowienie pomnikiem przyrody ok. 300-letniego dębu szypułkowego rosnącego przy konińskim dworcu kolejowym – zebrano niemal dwa tysiące podpisów, a w listopadzie 2015 roku Zawiadowca otrzymał status pomnika przyrody. Ponadto publikuję w dodatku do Przeglądu Konińskiego „Koniniana” i czasopiśmie „Miasteczko Poznań”.

  • Wiek

    36 lat

  • Pozycja na liście

    nr 1

Top
Rozmiar czcionki
Kontrast