Kampania Kręć Kilometry


8 lipca 20198 lipca 2019

ZmieniaMY Konin partnerem społecznym kampanii Kręć Kilometry!

Stowarzyszenie Zmieniamy Konin nawiązało w tym roku współpracę z fundacją Allegro „All for Planet” i zostało partnerem społecznym największej kampanii rowerowej w Polsce – Kręć Kilometry.

Inicjatywa odbywa się już po raz ósmy i przez cały okres jej trwania polskie miasta wzbogaciły się o ponad 1000 specjalnie zaprojektowanych stojaków rowerowych, czy stacje naprawy rowerów. Miasta wspomagają w tej akcji sami mieszkańcy zbierając kilometry na rowerze.

Na czym polega kampania Kręć Kilometry?

Kampania trwa przez cały sezon rowerowy, w tym roku od 15 maja do 30 września. Przez cały ten czas toczy się wielka rywalizacja miast. Każdy może zbierać przejechane kilometry na rowerze dla swojego miasta z dowolnego miejsca na Ziemi poprzez dowolną aplikację treningową na swój telefon np. Endomondo, Strava, Runkeeper. W tym celu należy połączyć swoje konto na stronie Kręć Kilometry ze swoją aplikacją treningową. Teraz pozostaje tylko włączać swoją aplikację za każdym razem, gdy wsiadamy na rower.

Instrukcję jak to zrobić krok po kroku, znajdziecie pod tym linkiem  kreckilometry.pl/aplikacja

Miasta, które wykręcą najwięcej kilometrów mają szansę na czujniki smogu i oczywiście na specjalnie zaprojektowane stojaki rowerowe. Stan kilometrów dla poszczególnych miast znajdziecie w rankingu na stronie kampanii.

Poza nagrodami dla miast, każdy może zdobyć nagrody indywidualne i uczestniczyć w rowerowych wyzwaniach, więc warto kręcić kilometry!  W Koninie jak można zobaczyć, wiele mieszkańców preferuje jazdę na rowerze,
dlatego ZBIERAJMY KILOMETRY DLA KONINA!

Oficjalna strona kampanii: kreckilometry.pl

Top
Rozmiar czcionki
Kontrast